Pin It

Jogurt to ulubiony produkt mleczny polskich dzieci. Zwiększa się też liczba maluchów, które każdego dnia sięgają po mleko.

„Mam kota na punkcie mleka” to trwający już od trzech lat program, mający promować nabiał wśród dzieci. Do najmłodszych skierowana jest jego część „Dzieciaki mleczaki”, w którym bierze udział już 26 tysięcy maluchów. W jego ramach przedszkolaki w całej Polsce otrzymują gry, książeczki i kolorowanki dotyczące mleka. Razem z rodzicami mogą też wejść na stronę internetową Dzieciakimleczaki.pl, gdzie znajdą mnóstwo gier, konkursów i ciekawostek dotyczących mleka. Programowi patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Polską Izbą Mleka i Funduszem Promocji Mleka. Nabiał codziennie spożywa co trzecie dziecko, 36% sięga po jogurt czy mleko kilka razy w tygodniu, raz w tygodniu jogurt je 10% dzieci, a rzadziej – 5%. Tak twierdzą dzieci. A mamy? 89% mam twierdzi, że podaje jogurt przynajmniej raz w tygodniu a 32% – że codziennie. 91% mam twierdzi, że ich dzieci lubią jogurty.

Dietetycy zwracają uwagę, że sięgając po jogurt powinniśmy wybierać nie tylko to, do czego najbardziej przekonują najmłodsi, ale też zwracać uwagę na walory odżywcze produktu. Dzieci najchętniej wybierają jogurty kolorowe, ze słodkimi dodatkami i często najmniej wartościowe. Tymczasem dla ich zdrowia najlepszy jest jogurt naturalny z dodatkiem owoców świeżych lub suszonych i zbóż.

źródło: portalspozywczy.pl

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ