Pin It

Zdjęcia to najcenniejsza i najłatwiejsza w wykonaniu pamiątka. Na fotografiach utrwalić można wszystko, co tylko zapragniemy: niepowtarzalne miejsca, emocje, wyjątkowe sytuacje, ważne dla nas osoby. Aparat warto mieć zawsze pod ręką, aby nie umknął nam żaden istotny moment z dzieciństwa naszej pociechy. Tych momentów będzie mnóstwo, ale które szczególnie zasługują na upamiętnienie?

Tuż po narodzinach

Jeśli przy porodzie będzie ci towarzyszył partner, przypomnij mu, żeby zabrał ze sobą aparat. Nie będzie drugiej okazji, aby uwiecznić na fotografii chwilę, kiedy po raz pierwszy trzymasz na rękach swojego maluszka. Za każdym razem, gdy popatrzysz na to zdjęcie, poczujesz ponownie tą niezwykłą mieszankę emocji.

Karmienie

Nieważne, czy karmisz piersią czy butelką. W obu tych przypadkach jesteście z maluszkiem tylko wy dwoje, przytulacie się, wpatrujecie się w siebie. Nie może zabraknąć takiej fotografii w waszym rodzinnym albumie. Podobnie jak zdjęcia przedstawiającego umazaną zupką buzię dziecka, które uczy się posługiwać łyżeczką.

Słodkich snów

Czy istnieje coś bardziej rozczulającego niż słodko śpiące niemowlę? Błogi spokój i poczucie bezpieczeństwa malujące się na twarzy – warto uwiecznić je na zdjęciu. Za aparat chwyć koniecznie także wtedy, gdy twoja pociecha – zmęczona trudami dnia – usnęła w nietypowym miejscu bądź w pozycji, której nie powstydziłby się cyrkowy akrobata.

Plusk!

Dzieci zwykle uwielbiają wodę. Początkowo noworodki mogą protestować, ale z czasem zwykle zaczynają traktować kąpiel jako idealną okazję do zabawy. Obok fotografii przedstawiającej kąpiel niemowlaka warto umieścić także zdjęcie dziecka, które pobiera pierwsze lekcje pływania na basenie.

Od ucha do ucha

Pierwszy uśmiech to jeden z tych momentów, na które każdy rodzic wyczekuje z niecierpliwością. Najpierw są to uśmiechy nieśmiałe i niepewne, z czasem zamieniają się w głośny, pełen radości śmiech. Uśmiech pojawi się na twarzy każdego, kto zobaczy takie zdjęcie.

Raczkujemy, siadamy, idziemy

W albumie dziecka obowiązkowo muszą znaleźć się fotografie, które przedstawiają tzw. kamienie milowe w rozwoju malucha. Próby raczkowania, siadania, stawania, pierwsze nieporadne kroki – na takich zdjęciach koniecznie umieść datę, aby po latach wiedzieć, kiedy dziecko osiągało kolejne etapy rozwoju.

Świątecznie i urodzinowo

Wielki tort ze świeczką w kształcie cyferki 1. Obok niego uśmiechnięte, ale nieco zdezorientowane dziecko, które prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że to wielkie przyjęcie odbywa się z okazji jego pierwszych urodzin. Inną sytuacją, która zasługuje na utrwalenie na fotografii, to siedzący pod choinką maluch, który spędza z rodziną swoje pierwsze święta Bożego Narodzenia i właśnie rozpakowuje gwiazdkowe prezenty.

Zabawa na całego

Dziecko większość swojego czasu spędza na spaniu i zabawie. Jeśli więc w albumie znajdzie się zdjęcie ze śpiącym brzdącem, musi być w nim także zdjęcie z pociechą pochłoniętą zabawą. Maluch bawiący się radośnie na macie edukacyjnej, układający klocki, uczący się jeździć na rowerze, pluskający się radośnie w kałuży, lepiący swojego pierwszego bałwana czy tarzający się w śniegu – okazji do zrobienia niepowtarzalnego zdjęcia jest mnóstwo.

Ulubiona zabawka

Większość dzieci ma swoją ulubioną zabawkę, która towarzyszy im niemal nieustannie: podczas zabawy, spacerów, a nawet snu. Warto zrobić zdjęcie, na którym widać będzie pociechę tulącą ukochanego misia czy trzymającą w dłoni uwielbianą, kolorową grzechotkę.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ