Pin It

O karmieniu piersią można pisać na różne sposoby. Na poważnie i naukowo bądź wręcz przeciwnie – lekko, z humorem, ale równocześnie ciekawie i przekazując wszystkie najcenniejsze wiadomości. Nietrudno się domyślić, które propozycje sprawdzą się w przypadku początkujących mam. Do grupy przyjemnych i wartościowych poradników należy bez wątpienia „Piersią spoko”.

Poradnik jest dziełem małżeństwa: Malwiny Okrzesik, psycholog, konsultanta laktacyjnego i przede wszystkim mamy trójki dzieci, oraz Janusza Okrzesika, dziennikarza i – jak sam o sobie pisze – wielbiciela kobiecych piersi. Ta – na pierwszy rzut oka – niepozorna książeczka skrywa w sobie mnóstwo niezbędnych informacji. Nie ma niepotrzebnych rozwlekłych opisów, nie ma też skomplikowanej terminologii. Poradnik napisany jest prostym, zrozumiałym dla każdej młodej mamy językiem. Całość okraszona jest przyjaznymi, zabawnymi ilustracjami.

Co znajdziemy w poradniku? Dowiemy się m.in., na czym polega mechanizm laktacji, jak układać dziecko podczas karmienia, jak poradzić sobie, gdy maluch nie może lub nie potrafi prawidłowo ssać piersi oraz jak karmić piersią bliźnięta. Nie brakuje informacji na temat dolegliwości takich jak zapalenie piersi czy bolesność brodawek. Książka porusza również kwestię karmienia w takich sytuacjach jak choroba mamy czy przebywanie dziecka na oddziale intensywnej opieki. Autorzy radzą również, jak pogodzić karmienie piersią z powrotem do pracy. Tym, co mnie pozytywnie zaskoczyło, jest umieszczenie w poradniku rozdziału na temat karmienia piersią przez kobietę w ciąży. Wiele książek na temat karmienia już przeczytałam i w żadnej z nich nie znalazłam porad dotyczących takiej sytuacji, która przecież do rzadkości nie należy. Na końcu poradnika znajdziemy bardzo przydatny spis poradni laktacyjnych w poszczególnych województwach.

Zdarza się, że sięgając po poradnik dotyczący karmienia piersią, już od samego początku młoda mama czuje się przytłoczona nadmiarem informacji, które dodatkowo przekazywane są w sposób zbyt ciężki i medyczny. Z książką „Piersią spoko” jest zupełnie inaczej. Czyta się ją szybko i z ogromną przyjemnością. Można odnieść wrażenie, że rozmawiamy z przyjaciółką, która chce nam przekazać to, co o karmieniu piersią powinna wiedzieć każda mama.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ