Pin It

Synowie, którzy są nadmiernie przywiązani do mam, często stają się obiektem kpin. Również ich mamom obrywa się za nadmierne okazywanie uczuć dziecku. Jednak najnowsze badania pokazują, że bycie maminsynkiem może mieć zbawienny wpływ na karierę…

Niemal dwóch na trzech mężczyzn, pracujących jako szefowie i wysoko postawieni specjaliści, przyznaje się do bycia maminsynkiem. Tymczasem wśród panów z niższych stanowisk, zaledwie jeden na pięciu pracowników przyznaje się do takiej relacji z mamą. Do takich wniosków doszli badacze ze strony poświęconej karierze Love to Learn, którzy przepytali kilkuset brytyjskich mężczyzn na wysokich stanowiskach. Badani szefowie, managerowie, chirurdzy czy komendanci policji przyznawali, że to do mam zwracają się po poradę w razie wątpliwości. Badacze próbowali też odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę rozumiemy pod pojęciem „maminsynek”. Aż 62% osób uważa, że to mężczyzna, który powierza wszystkie życiowe decyzje mamie, 39% – że to ktoś, kto zawsze trzyma jej stronę.

Skoro więc głęboki kontakt z synem może go zaprowadzić wysoko w karierze zawodowej, dlaczego tak często maminsynkowie są obiektem kpin? Okazuje się, że chodzi o ich życie uczuciowe – 41 % kobiet zadeklarowało, że nigdy nie poszłoby na randkę z „synkiem mamusi”. Mimo to, autorzy badań pozostają optymistami. – Wierzymy, że nie ma nic złego w tym, że jesteś dobrym synem i poświęcasz uwagę swojej mamie – powiedział Gill Jackson, szef Love to Learn. Skoro jednak jest szefem to… zgodnie z badaniami, na 60% sam jest maminsynkiem.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ