Pin It

Czyszczenie noska niemowlaka jest niezbędne nie tylko, gdy pojawia się katar. Na co dzień mogą bowiem zalegać w nim resztki pokarmu, który dostał się do nosa w wyniku ulewania. Ilość wydzieliny zwiększa się również, kiedy swoją pracę rozpoczynają kanaliki łzowe. Wszelkie przeszkody należy usuwać, ponieważ utrudniają dziecku oddychanie. Alternatywą dla tradycyjnej gruszki jest aspirator NoseFrida. 

Aspirator składa się z podłużnego „zbiorniczka”, którego końcówkę umieszcza się w nosku, gąbczastego filtra, rurki i ustnika. Zasada działania jest bardzo prosta: wsadzamy końcówkę do nosa, zasysamy powietrze i gotowe. Końcówka aspiratora jest na tyle szeroka, że uniemożliwia zbyt głębokie włożenie, a tym samym zapobiega uszkodzeniom delikatnej śluzówki. Urządzenie po każdym użyciu należy umyć i wyparzyć, nie stwarza to jednak wielu problemów, gdyż rozłożenie aspiratora na części zajmuje kilka sekund.

Dużym plusem, który daje aspiratorowi przewagę nad gruszką, jest możliwość dostosowania siły i czasu trwania odciągania wydzieliny do potrzeb. Jeśli więc wydzieliny jest dużo, wciągamy powietrze dłużej i z większą siłą. Jeśli mało – odpowiednio krócej i słabiej.

W przypadku kataru należy pamiętać o częstym zmienianiu filtra (przynajmniej raz dziennie). W zestawie z aspiratorem otrzymujemy cztery filtry, jednak można również dokupić je osobno.

NoseFrida bardzo skutecznie oczyszcza niemowlęcy nosek. Według mnie jest to przydatny element wyprawki.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ