Pin It

Fergus Hillman urodził się z bujnymi włosami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zanim ukończył pół roku już dwukrotnie odwiedził fryzjera. Po opublikowaniu w sieci jego zdjęć, inni rodzice także zaczęli chwalić się fryzurami swoich pociech. Dlaczego niektóre dzieci rodzą się z włosami, a inne nie?

Fergus Hillman:

fergus

fergus2

Dlaczego niektóre dzieci rodzą się z włosami, a inne nie? Jak wyjaśnia dla Daily Mail pediatra dr Bud Zukow, ma na to wpływ genetyka i pochodzenie etniczne. Jest małe prawdopodobieństwo, że bujna czupryna „utrzyma się” w miarę dorastania dziecka. Niektóre dzieci rodzą się z czupryną, ale mogą ją stracić w ciągu kilku tygodni. Jest to całkowicie normalne i spowodowane zmianami hormonalnymi. Wewnątrz macicy dzieci mają kontakt z wysokim stężeniem hormonów ich matek. Kiedy dzieci się rodzą, poziom hormonów spada, co powoduje, że włosy przestają rosnąć aż w tak szybkim tempie. Włosy dziecka rozpoczynają nowy cykl wzrostu, przez co „stare” mogą wypaść. Zazwyczaj „nowe” włosy są silniejsze, mniej puszyste, a nawet mogą być innego koloru. Jeżeli jednak półroczne dziecko wciąż traci wiele włosów może to oznaczać problem medyczny i lepiej to skonsultować z lekarzem.

1

2

3

4

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

19

20

21

24

25

26

27

28

29

30

33

35

36

37

38

39

40

41

Źródło: Daily Mail

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ