Pin It

Pieluszka sucha, brzuszek pełny. Kołyszesz, przytulasz i nic. Maluch zanosi się płaczem, a ty nie wiesz, z jakiego powodu? Dlaczego niemowlę płacze? Naukowcy podsuwają podpowiedź: spójrz dziecku w oczy.

Specjaliści przyglądnęli się 20 maluchom w wieku od 3 do 18 miesięcy, szukając wzorców, które mogłyby pomóc w identyfikacji przyczyn płaczu. Okazało się, że dobrą wskazówką mogą być oczy bobasa.

Jak twierdzą badacze, jeśli dziecko płacze ze złości lub strachu, jego oczy są otwarte. Natomiast gdy powodem łez jest ból, oczy pozostają zamknięte, a intensywność płaczu narasta.

Naukowcy przyjrzeli się również umiejętnościom rozpoznawania powodu płaczu przez rodziców. Dobra wiadomość jest taka, że większość mam i ojców potrafi rozpoznać, kiedy łzy spowodowane są bólem.

Źródło: www.askamum.co.uk

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ