Karmienie piersią powyżej roku
Pin It

Fotograf Natalie McCain z Florydy ruszyła z nową serią zdjęć. Tym razem przedstawia nam matki, które karmią piersią dłużej niż rok.

Na zdjęciach można zobaczyć dzieci w wieku dwóch, trzech, pięciu lat. Seria zatytułowana „We are not “still” nursing, we are just nursing” opatrzona jest też historiami i anegdotami karmiących mam.

Karmienie powyżej 12 miesięcy wciąż jest kontrowersyjnym tematem, choć lekarze zgadzają się, że w praktyce nie ma ono negatywnego wpływu na zdrowie dziecka. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka i karmienie dalsze, co najmniej przez rok i dłużej o ile mama i dziecko będą chcieli karmienie kontynuować. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka i jego kontynuację (po rozszerzeniu diety) do 2. roku życia, a nawet dłużej.

Natalie McCain, która sama długo karmiła swoje dzieci, chce pokazać innym, że przedłużone karmienie piersią jest naturalne i nie powinno być piętnowane. „Wspierajmy się nawzajem. To, co działa w jednej rodzinie, nie musi działać u innej, co nie oznacza jednak, że jest to złe” – mówi autorka projektu.

Fotograf ma na dzieję, że seria otworzy oczy wszystkim, którzy są niesprawiedliwie oceniani z powodu karmienia piersią. Jak twierdzi, żadna matka nie powinna być oceniana przez to, jak karmi swoje dzieci.

Seria jest częścią projektu „The Honest Body Project” – cyklu zdjęć pokazującego, jak wyglądają w ciąży ciała zwykłych kobiet.

4

Natalie McCain

Natalie McCain

Natalie McCain

Natalie McCain

Spodnie dla niemowlaka (2).png

Natalie McCain

Natalie McCain

Natalie McCain

Natalie McCain

Natalie McCain

Natalie McCain

Natalie McCain

Natalie McCain

Natalie McCain

Natalie McCain

Źródło: Daily Mail

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ