Pin It

Coś, co jeszcze niedawno wydawało się być pomysłem z gatunku science fiction, dziś przestaje dziwić. W internecie powstają kolejne strony, na których można kupić lub sprzedać… swoje mleko. Czy to doskonały sposób na biznes, czy już przesada?

Strony takie jak OnlyTheBreast.co.uk pozwalają skontaktować się kobietom, które nie dają sobie rady z „produkowaniem” dostatecznej ilości mleka z tymi, które mają odwrotny problem i nie mają co z dodatkowym mlekiem robić. Mleko można kupić świeże lub mrożone, a koszt około 300 ml zaczyna się od 1 funta. Pomysł przypadł do gustu 14 000 użytkowników strony, którzy z chęcią sprzedają i kupują pokarm dla swoich dzieci. Idea wywołuje jednak obawy lekarzy. Niemieccy medycy z Profesjonalnego Związku Pediatrów ostrzegają rodziców, by zastanowili się, zanim kupią mleko od obcych ludzi. Choć mleko kobiece jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego dziecka, warto pamiętać, że nie mamy kontroli nad tym, co zawierać będzie mleko osoby poznanej przez internet. –  Dawcy mogą przyjmować lekarstwa lub narkotyki, mogą cierpieć też na choroby zakaźne, takie jak AIDS  –  ostrzega na stronie Parentdish.co.uk Wolfram Hartmann ze Związku Pediatrów. –  Nikt nie może sprawdzić, czy mleko nieznanej mu matki nie będzie szkodliwe akurat dla jego dziecka – dodaje Hartmann.

Hartmann zwrócił też uwagę, że nie wiemy, czy świeżość i jakość mleka nie ucierpi podczas transportu. Założyciele stron bronią się mówiąc, że w przypadku nieprawidłowości związanych z mlekiem, zrzeszone na portalu mamy natychmiast zgłaszają to serwisowi, co pozwala wyeliminować szkodliwą dawczynię. Wiele  matek jest też zarejestrowanych w rządowych bankach mleka (działają darmowo dla chorych dzieci przy niektórych brytyjskich szpitalach) i/lub mogą przedstawić ważne wyniki testu krwi, bo przecież niedawno same były w szpitalu przy okazji porodu. To od kupującego zależy, kogo wybierze na dawcę.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ