Pin It

Brytyjscy i amerykańscy rodzice już dawno opatentowali skuteczną metodę na usypianie dziecka – samochodowe przejażdżki. Jednostajny dźwięk silnika działa usypiająco, rodzice chętnie wybierają więc nocne jeżdżenie po okolicy. Ostatnio policzono, ile one kosztują.

Zabieranie płaczliwego malucha na krótką wycieczkę samochodową jest za oceanem praktykowane od czasu, gdy wynaleziono auto. Małe dzieci, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki usypiają, gdy kołysze je do snu miarowy szum silnika. Zrozpaczeni rodzice często wybierają więc krótką trasę po okolicy, szczególnie w nocy, gdy dziecko nie zamierza zasnąć żadnym innym sposobem. Niestety, nic nie jest darmowe. Firma Mothercare przepytała 1000 brytyjskich rodziców, by ustalić, ile wydają na tą przyjemność.

Spodnie dla niemowlaka (2).png

Okazało się, że w ten sposób co najmniej raz w tygodniu usypia dziecko 56% rodziców. Osoby korzystające z tej metody wydają w przeliczeniu… ponad dwa tysiące złotych rocznie na benzynę potrzebną do takich przejażdżek. Najczęściej prowadzą ojcowie. Mothercare badał również, w ciągu jakiego czasu dzieci zasypiają w samochodzie. W tym celu zatrudnił najmłodszą testerkę świata, czyli 17. miesięczną dziewczynkę. Zara Kazim w krzesełku dla dzieci firmy Malko spała już po 10 minutach, a w najmniej wygodnym Madrid Highback Booster – po osiemnastu. Niby różnica jest niewielka, jednak wybierający się w środku nocy na samochodowe wycieczki rodzice na pewno zgodzą się, że każda minuta snu jest w tym wypadku na wagę złota.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ