Pin It

Talia osy, długie nogi, smukłe ramiona i obfity biust – tak prezentuje się klasyczna lalka Barbie. Odbiegające od przeciętnych wymiary od dawna wzbudzają protesty zatroskanych rodziców, którzy obawiają się, że ich córki będą porównywać się do plastikowego ideału. Rozwiązaniem problemu może okazać się lalka Lammily, której do tego ideału daleko.

Pomysł narodził się w głowie projektanta i artysty Nickolaya Lamma, który zastanawiał się, jak wyglądałaby lalka, gdyby jej proporcje odpowiadały rzeczywistym proporcjom normalnego kobiecego ciała. Tak powstała lalka Lammily, całkowite przeciwieństwo znanej na całym świecie Barbie. Jest niższa, ma krótsze nogi, szerszą talię i biodra. Jednym słowem: wygląda tak jak przeciętna nastolatka.

W zestawie razem z Lammily zakupić można komplet naklejek, które umieścić można na jej ciele, a które przedstawiają różne niedoskonałości, np. pryszcze, rozstępy, cellulit.

„Chciałem pokazać, że przeciętność również jest piękna oraz że nie powinniśmy się porównywać z nierealistycznymi ideałami”, mówi Nickolay Lamm.

 Źródło: www.demilked.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

1 KOMENTARZ

  1. Lammily jest już dostępna w Polsce. Pięknia, naturalna Lammily cieszy już polskie dziewczynki, które już nie tęską za Barbie, jak to było z nami mamami, które marzyłyśmy o Barbie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ