Mały muzyk - instrumenty dla dzieci
Pin It

Już od najmłodszych lat warto rozwijać wrażliwość muzyczną u naszych maluchów. Nawet jeśli… czasem bolą nas uszy. Asortyment instrumentów muzycznych jest coraz szerszy. To już nie tylko ponadczasowe cymbałki czy bębenek, ale również miniperkusje, kastaniety, katarynki, marakasy, akordeony…

Cymbałki

Instrument muzyczny i zabawka w jednym: takie połączenie oferuje Skip Hop, proponując maluchom cymbałki usadowione na grzbiecie drewnianego krokodyla. Do krokodyla przymocowany jest sznurek, dziecko może więc ciągnąć go za sobą. Cena: ok. 130 zł. Równie ciekawie prezentują się mobilne cymbałki w postaci wózka od firmy Janod. Cena: ok. 190 zł.

cymbałki dla dzieci

cymbałki dla dzieci

Do zabawy w odkrywanie dźwięków zachęcają kolorowe cymbałki w kształcie kotka (Djeco, ok. 76 zł) lub żyrafy (Boikido, ok. 66 zł).

cymbałki dla dzieci

cymbałki dla dzieci

Bębenek i perkusja

Każdego malucha zachwyci oryginalny bębenek od Plan Toys. To doskonały przykład ekozabawki: bębenek wykonany jest w całości z drewna kauczukowego, a wykorzystane przy jego powstawaniu kleje i farby są w pełni przyjazne środowisku i oczywiście dzieciom. Cena: ok. 69 zł.

bębenek dla dzieciFirma Boikido najmłodszym muzykom oferuje bębenek z kolorowymi rysunkami (ok. 40 zł). Natomiast firma Janod nieco starszym dzieciom proponuje biały bębenek z barwnymi akcentami i paskiem, który umożliwia zawieszenie instrumentu na szyi (ok. 90 zł).

bębenek dla dzieci

8

A może postawić na oryginalność i zamiast zwykłego bębenka kupić dziecku… bongosy? Np. od Sev, ok. 90 zł.

bongosy dla dzieciNie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby wyciągać mamie z szuflad chochli, aby następnie uderzać nimi o garnki i podłogę. Chochle i garnki można zastąpić miniperkusją. Firma Plan Toys, podobnie jak w przypadku bębenka, tworząc zabawkę, zatroszczyła się również o środowisko. Możemy więc kupić perkusję wykonaną z drewna kauczkowego. Cena: ok. 180 zł.

perkusja dla dzieciNa drewno postawiła również firma Hape. Perkusja już samym swoim wyglądem zachęca do muzykowania. Cena: ok. 170 zł.

perkusja dla dzieci

Bardziej rozbudowany zestaw bębnów dla kilkuletnich perkusistów oferuje firma Legler. Cena: ok. 180 zł.

perkusja dla dzieciPianino, gitara i… akordeon

Pianino, gitara i akordeon to instrumenty dla dorosłych? Nic bardziej mylnego! Producenci zabawek zadbali o to, żeby i najmłodsi mogli spróbować swoich sił w graniu na nich. Eleganckie, czerwone pianino to propozycja od Janod. Cena: ok. 280 zł. Z kolei firma Sevi postawiła na kolor czerwony i niebieski z pojawiającym się gdzieniegdzie motywem myszki. Cena: ok. 350 zł. Oba instrumenty wykonane są z drewna.

Pianino dla dzieci

pianino dla dzieciMalutkie sprawne paluszki z pewnością poradzą sobie ze strunami gitary. Może to być wielobarwna gitara od Boikido (ok. 70 zł), klasyczna i najbardziej przypominająca dorosłą wersję gitara od Goki (ok. 140 zł) bądź – nieco droższa propozycja – elektryczna, czerwona gitara od Small Foot (ok. 400 zł).

gitara dla dziecka

gitara dla dziecka

gitara dla dzieciZamiast gitary można się skusić na drewniane banjo od Plan Toys (ok. 90 zł).

16

Wspominana już firma Small Foot ma w swojej ofercie również barwne akordeony. Gra na tym instrumencie rozwija nie tylko wrażliwość muzyczną, ale i… koordynację ruchową. Nie wystarczy bowiem naciskać klawisze, ale – tak jak w tradycyjnym akordeonie – rozciągać harmonijkę. Cena: ok. 150 zł.

akordeon dla dzieciAkordeon znajdziemy także wśród zabawek firmy Janod. Cena: ok. 175 zł.

akordeon dla dzieci

Tamburyn, kastaniety i marakasy

Większości z nas tamburyn kojarzy się z lekcjami muzyki w szkole podstawowej. Gra na tym niepozornym instrumencie doskonale uczy wyczucia rytmu. Warto bawić się wspólnie z maluchem i razem tworzyć akompaniament do ulubionych piosenek. W sklepach znajdziemy tradycyjne tamburyna w postaci obręczy z metalowymi brzęczącymi blaszkami (np. Goki, ok. 22 zł).

tamburyn

Firma Boikido oferuje z kolei tamburyn w wersji dziecięcej, z kolorowymi rysunkami. Instrument posiada dodatkowo naciągniętą na obręcz błonę, w którą można uderzać palcami. Cena: ok. 30 zł.tamburyn dla dzieciGąsieniczka od B. Toys to bardziej nowoczesna wariacja na temat tamburynu. Cena: ok. 30 zł.

1Do zabawy w wystukiwanie rytmu idealnie nadają się również kastaniety. Drewniane kastaniety w formie zwierzątek to propozycja od firmy Goki. Cena: ok. 8 zł/szt.

kastaniety

 

Na zwierzęce formy postawiła również firma Plan Toys. Cena: ok. 17 zł/szt.

kastaniety

Marakas to grzechotka w nieco innym wydaniu. Drewniane marakasy mają w swojej ofercie m.in. firmy Goki (ok. 22 zł za parę) i Vilac (ok. 45 zł za parę).

5

6Gwizdek

Gwizdek to dla odmiany instrument, w który maluch musi dmuchnąć. Można kupić gwizdek w kształcie samolotu (Moulin Roty, ok. 129 zł) bądź zwierzątka, np. antylopy (B. Toys, ok. 20 zł).

gwizdek dla dzieci

 

gwizdek dla dzieciDrewniane gwizdki w kształcie kolorowych ptaszków oferuje Goki. Cena: ok. 7 zł.

gwizdek dla dzieci

 

Ciekawą propozycją są gliniane gwizdki od Toys Pure, które przed użyciem trzeba… napełnić wodą. Cena: ok. 5 zł.

1Katarynka

Na koniec bardzo oryginalny pomysł na prezent dla dziecka: katarynka. Wystarczy kręcić rączką, aby wydobyć z niej melodię. Katarynki znajdziemy m.in. w ofercie firm Goki (ok.  19 zł) i Moulin Roty (ok. 38 zł).

katarynka

katarynka

 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ