Pin It

Karmienie piersią to jedyna czynność wykonywana przy dziecku, która zarezerwowana jest wyłącznie dla kobiety. Wielu ojców nieśmiało przyznaje, że zazdroszczą tej bliskości i intymności, która tworzy się między maluchem a mamą. Z potrzeby większego zaangażowania ojców w karmienie piersią powstał projekt fotograficzny: „Project Breastfeeding. If I could, I would”.

Na zdjęciach, wykonanych przez amerykańskiego fotografa i pomysłodawcę projektu Hectora Cruza, zobaczymy mężczyzn, czule przytulających do siebie dzieci w pozycjach, które przyjmują kobiety podczas karmienia piersią.

Skąd inspiracja? Cruz postanowił podjąć się trudu edukacji mężczyzn na temat karmienia piersią, gdy sam stanął w obliczu trudności, na które napotkała jego żona po narodzinach córeczki. Nagle fotograf znalazł się w świecie, w którym dominowały tematy związane z laktacją. W tej nowej sytuacji poczuł się bezradny i zagubiony. Zorientował się również, że wszystkie informacje na temat karmienia piersią kierowane są wyłącznie do kobiet. W laktacyjnej rzeczywistości postanowił poszukać miejsca dla mężczyzn.

Cruz poprosił o pomoc kilku ojców, którzy chętnie zgodzili się wspomóc akcję. Jeden z nich, Alan Bartlett, mówi: „Według mnie zdjęcia pokazują, że mężczyźni chcą wspierać swoje żony. Uświadomienie sobie, jak działa ciało mojej partnerki, pomaga mi w rozumieniu mojego dziecka i jego potrzeb, a także sprawia, że staję się lepszym ojcem”.

Każdy mężczyzna chce być dobrym ojcem i mężem, ale nie zawsze wie, jak to zrobić. Dzięki projektowi ojcowie poczuli, że w końcu mają głos w sprawie karmienia piersią”, mówi Hector Cruz.

Źródło: www.today.com

 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ