Pin It

U zdecydowanej większości maluchów procedury medyczne wywołują lęk. Stres dodatkowo potęguje u nich odczuwany ból. Nic więc dziwnego, że lekarze starają się znaleźć metodę, która choć w niewielkim stopniu pomogłaby zredukować niepokój. Okazuje się, że pomocna może okazać się… muzyka.

W badaniu wzięło udział 42 dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Maluchom zakładano wenflon. Część z nich mogła w tym czasie słuchać muzyki. Jakie były efekty? Dzieci, którym puszczono muzykę, rzadziej narzekały na ból i były mniej zaniepokojone. Co z kolei przekładało się na większe zadowolenie ich rodziców z opieki lekarzy.

„Wyniki mają ogromne znaczenie, ponieważ pokazują, że nawet prosty sposób może przynieść ogromną zmianę. Puszczanie muzyki dzieciom przechodzącym różne procedury medyczne jest nie tylko łatwą, ale i bardzo tanią metodą. Równocześnie pojawia się coraz więcej naukowych dowodów na to, że mózg w określony sposób reaguje na różne typy muzyki. Kolejne badania powinny skupić się właśnie na lepszym poznaniu tego mechanizmu” – mówi Lisa Harting z University of Alberta.

Źródło: www.babycenter.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ