Pin It

Wciąż brak u nas ogólnopolskiej kwalifikacji oceniającej jakość wszystkich krajowych żłobków. W ubiegłym roku pojawiło się jednak kilka rankingów i zestawień, które pozwalają wybrać placówkę roku przynajmniej w poszczególnych miastach. Najlepszy żłobek otrzymuje nie tylko nagrodę, ale przede wszystkim zyskuje renomę i zaufanie rodziców. 

W Warszawie rozstrzygnięto konkurs na „Super Żłobek”, w którym głosowała niemal połowa rodziców wszystkich dzieci objętych opieką żłobków w tym mieście. Startowało 46 żłobków publicznych, 10 mini żłobków i 17 żłobków prywatnych. Zwycięzcami ogłoszono:

– Żłobek Nr 31 przy ul. Motorowej 5 z Pragi-Południe;
– Żłobek nr 36 przy ul. Strumykowej 18 z Białołęki;
– Mini Żłobek przy ul. Górczewskiej 27/35 Oddział Żłobka Nr 19 z Woli.

Tytuł Super Żłobka w kategorii żłobków niepublicznych trafił do żłobka ,,Bajeczna Kraina” przy ul. Modlińskiej 129 lok.1, żłobka muzycznego ,,Hiacyntowy Dom”  przy ul. Szerokiej 9 z Wesołej i do żłobka Małe Misie Nr 2 przy ul. Madalińskiego 39/43 z Mokotowa.

Portal Trójmiasto.pl poszukiwał w zeszłym roku najlepszej placówki z Gdyni, Gdańska i Sopotu. Wygrała Wesoła Wyspa z Gdańska. W pierwszej dziesiątce znalazły się też: gdyński żłobek U Cioci Kloci i gdańskie: Akademia Małego Smyka, Słoneczny Domek, Tygrysek, Żłobek nr 9, Akademia Skrzata, Akademia Aktywnego Malucha i Smerfikowa Chatka.

Z kolei z internetowej sondy portalu Naszemiasto.pl wynika, że najlepsze opinie ma wrocławski żłobek Happy Kids.

Podobnego plebiscytu nie zrobiono w Lublinie, gdzie w wyniku przeprowadzonej w 2013 roku kontroli okazało się, że… niemal wszystkie miejskie żłobki nie spełniają norm przeciwpożarowych i nadają się do zamknięcia.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ