Pin It

Odpowiadają na wiele nurtujących pytań, m.in. do czego służą piersi, co to są Fistaszki i jak po angielsku nazywa się żyrafa. Najnowsze książki dla dzieci właśnie trafiły na półki księgarni.  

 

 

Piersi, Gen-ichiro Yagyu

To nieco odważna książka, bo w całości poświęcona… piersiom. Wiele dzieci zadaje bardzo dociekliwe pytania, więc dlaczego nie odpowiedzieć na nie z pomocą dobrze przygotowanej książki? Dzieci dowiedzą się z niej, że nie tylko kobiety mają piersi, do czego służy biust, jaki ma związek z dziećmi i co znajduje się w środku. Książka wydawnictwa Tako kosztuje 29 złotych, a w księgarniach pojawiła sięw sierpniu tego roku.


Fistaszki Zebrane 1957-1958

Wielu z nas doskonale pamięta z dzieciństwa Fistaszki i przygody psa Snoopy’ego czy Charliego Browna. Teraz możemy wracać do wspomnień w każdej wolnej chwili, a do tego przekazywać je dziecku.  W końcu sam Umberto Eco powiedział: Świat Fistaszków to mikrokosmos, mała komedia ludzka za­równo dla czytelnika naiwnego, jak i wyrobionego.”  Czy trzeba  lepszej zachęty? Dodatkowo to wydanie zostało przetłumaczone przez sekretarza Wisławy Szymborskiej, Michała Rusinka. Mamy więc pewność, że dzieci uczące się czytać na tej książeczce będą miały najlepsze wzorce. „Fistaszki Zebrane 1957-1958” kosztują 65 złotych. Ukazały się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.


Safari

Safari to książka i zabawka w jednym. Ma formę drewnianych puzzli-klocków, które można dowolnie składać. Na puzzlach znajdują się cyfry, obrazki ze zwierzętami i nazwy zwierząt po angielsku, dzięki czemu rosnące dziecko może na tej zabawce uczyć się czytać, poznawać cyfry, a do tego oswajać z językiem obcym. Drewniana książeczka Skip Hop kosztuje ok.60 złotych i nadaje się dla dzieci już od 12. miesiąca życia.


Korek, Jan Bajtlik

„Korek” Jana Bajtlika to rodzaj książki, którą kochają małe dzieci. Na dwudziestu pięciu kartach można znaleźć wszystko to, co może utworzyć korek: kabriolet, auto, tunel, rondo, wypadek, dziurę albo… krowę. Na odwrocie kart umieszczono odpowiadające ilustracjom wyrazy – w całości i z podziałem na sylaby, co ułatwi późniejszą naukę czytania. Dzieci mogą godzinami oglądać kolejne obrazki tworzące tytułowy korek, a rodzicom może spodobać się piękna oprawa graficzna czeskiego autora. Książka wydawnictwa Dwie Siostry trafi do księgarń we wrześniu i kosztuje 35 złotych.


Zaczarowane zabawki

Zaczarowane zabawki to nasze ukochane bajki („Ołowiany żołnierzyk”, „Pinokio”), dostosowane do wieku odbiorców i oparte w dużej mierze na kolorowych ilustracjach ułatwiających zrozumienie tekstu. Dodatkowo okazuje się, że wartościowa książka dla najmłodszych nie musi być droga – ta wydawnictwa Fenix kosztuje mniej niż 10 złotych.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ