Pin It

Nakładki, nazywane również osłonkami lub kapturkami, są gadżetem, który w wielu przypadkach bardzo ułatwia karmienie piersią. Pomagają w sytuacji, gdy brodawki są zbyt płaskie i niemowlę ma problem z ich uchwyceniem, bądź gdy sutki są obolałe i podrażnione, umożliwiając ich zagojenie się. Nakładki oferuje kilka firm, a wśród nich Avent i Medela.

Nakładki marki Avent dostępne są w dwóch rozmiarach: małym (średnica 15 mm) i standardowym (21 mm). Wykonane są z silikonu. Opakowanie zawierające dwie sztuki kosztuje ok. 35 zł. Testom poddałam rozmiar standardowy. Niestety, nakładki okazały się całkowicie nieprzydatne. Silikon jest zdecydowanie za gruby i za sztywny, co powoduje, że osłonki nie trzymają się na miejscu. Próby karmienia polegały więc na równoczesnym manewrowaniu nakładką, aby pozostała na brodawce, i dzieckiem, aby tę brodawkę uchwyciło. Osłonki są za duże, z trudem mieszczą się w buzi malucha.

 

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazały się nakładki marki Medela. Cena: ok. 40 zł. Firma oferuje osłonki w trzech rozmiarach: S (16 mm), M (20 mm) i L (24 mm). Przetestowałam nakładki o rozmiarze M. Kapturki, podobnie jak te marki Avent, wykonane są z silikonu. Są jednak zdecydowanie cieńsze i bardziej elastyczne, doskonale przywierają do skóry i utrzymują się na miejscu. Osłonki są węższe i idealnie mieszczą się w buzi dziecka. Bardzo dobry produkt.

 


Jeżeli szukasz ładnych i wygodnych biustonoszy do karmienia, sprawdź TUTAJ i TUTAJ.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ