Pin It

Nauka przez zabawę to nie tylko trend, to przede wszystkim sposób na wzbogacanie wiedzy dzieci w naturalny dla nich sposób. Oswajanie dziecka z nauką i pobudzanie jego ciekawości może sprawiać rodzicom wiele przyjemności. Będzie też doskonałym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Przekonajcie się, jak w prosty sposób zadbać o edukację dziecka na wielu poziomach.

Świat cyferek

Kiedy tylko nasz maluch zacznie mówić, uczymy go, ile ma lat i pokazywać wiek na paluszkach. Nauka cyferek jest podstawą, jesteśmy dumni, gdy nasze trzylatki potrafią liczyć do 10. Do oswajania dziecka z królową nauk wykorzystać możemy zabawki, elementy wystroju wnętrza, książeczki. Kolorowe, praktyczne gadżety będą długo pełnić swoją funkcję, dostarczając pomysłów na kreatywną zabawę.

  1. książeczka „obracanka”, 2. plakat do pokoju dziecka, 3. naklejki na ścianę, 4. dekoracyjne domki z cyferkami
Magia liter

Kiedy czytasz dziecku, rozwijasz jego wyobraźnię, pomagasz w rozwoju mowy, wzbogacasz zasób słownictwa. Jeśli twoje dziecko uwielbia książeczki, warto pokazać mu, że słowa składają się z liter, a każda litera daje początek wielu pięknym opowiadaniom. Maluchy uwielbiają poznawać tajemnice ze świata dorosłych, a pisanie jest jedną z nich. Jeśli chcesz wspomóc rozwój motoryki małej dziecka i przygotować do dalszej nauki, możesz wykorzystać poniższe pomysły.

  1. tapeta do pokoju dziecka, 2. drewniane klocki z polskim alfabetem, 3. książeczka z naklejkami, 4. drewniane magnesy literki
Jaki ten świat piękny

Poznawanie naszej planety to pasjonujące zajęcie. Każdy kontynent kryje wiele tajemnic, które czekają aż odkryje je mały poszukiwacz wrażeń. Bawiąc się z podróżnika, maluszek może nie tylko poznać miejsca, do których być może trafi za kilka czy kilkanaście lat, lecz także dowiedzieć się, gdzie mieszkają słonie, jakie dźwięki wydają papugi, co zjadają renifery i dlaczego nocą świecą gwiazdy.

  1. naklejka na ścianę, 2. puzzle sensoryczne, 3. bogato ilustrowany przewodnik, 4. grafika układ słoneczny, 5. gra dla całej rodziny, 6. magnetyczne karty zwierząt
Konstruować, kreować, bawić się kolorem i kształtem

Najprostsza nawet budowla z klocków to zabawa dziecka ze światem fizycznym. Układanie kolorowych kształtów zaznajamia z barwami i figurami, płaskimi, przestrzennymi. Przecież otaczająca nasz przestrzeń to właśnie kształty, kolory i konstrukcje. Bawiąc się razem z maluchem klockami, przeplatankami, układankami rozwijasz jego motorykę małą, czyli sprawność rączek i uczysz, z czego zbudowany jest świat.

  1. gra balansująca łódka, 2. piasek kinetyczny, 3. gra ucząca kształtów, 4. klocki konstrukcyjne, 5. mozaikowe naklejki
Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ