Pin It

Sen to zdrowie, szczególnie w przypadku dzieci. Czasem jednak ukołysanie malucha do snu bywa wyzwaniem, zwłaszcza jeśli brzdąc jest nakarmiony, przewinięty, utulony i brakuje nam pomysłów, jak przekonać go do odpoczynku. Być może pomocne okażą się takie gadżety jak lampki nocne do przytulania, misie pachnące mamą i inne niebanalne przytulanki dla niemowląt.

Lampki i projektory

Nocna lampka powinna być źródłem delikatnego światła, które daje bobasowi poczucie bezpieczeństwa, a równocześnie pozwala rodzicom na przewijanie czy karmienie malucha bez konieczności zapalania zwykłej lampy. Jednak najnowsze lampki posiadają wiele dodatkowych funkcji. Jakich?

Mogą np. pełnić rolę… przytulanki. Tego typu gadżety wykonane są z przyjemnego w dotyku materiału, który nie nagrzewa się. Lampki takie oferuje m.in. firma Pabobo (ok. 139-159 zł).

Ciekawą propozycją tej samej firmy jest girlanda świetlna, składająca się z 20 kolorowych figurek (ok. 139 zł).

W sklepach znajdziemy również lampki, które mogą służyć jako latarki (np. Go Glow od Worlds Apart, ok. 98 zł).

Lampki mogą także emitować łagodzące dźwięki, np. kołysankę, szum morza bądź odgłos bicia serca (np. Luciole od Petit Terraillon, ok. 134 zł).

Uwagę przyciąga lampka w kształcie królika od Brother Max (ok. 189 zł). Oryginalny kształt sprawia, że można ją umieścić na stole czy powiesić na klamce, a większy maluch może chwycić ją w swoje rączki i wędrować po pokoju.

W ukołysaniu do snu mogą także pomóc projektory firmy Pabobo, np. projektor w kształcie gwiazdki (ok. 99 zł) lub projektor-teatrzyk (ok. 259 zł). Za ich sprawą otoczenie malucha rozświetlą gwiazdy lub barwne wzory, a świetlnemu przedstawieniu towarzyszą kojące dźwięki.

gadżety na sen

Przytulanki

O maluchach, które mają problemy z zaśnięciem, pomyśleli również producenci przytulanek. W sklepach natrafimy więc m.in. na przytulanki, które emitują dźwięk bijącego serca. Co ciekawe, miś włącza się automatycznie, gdy brzdąc zaczyna płakać. Takie maskotki ma w swojej ofercie np. firma Sterntaler (ok. 120 zł).

przytulankaCiekawym pomysłem jest przytulanka o zapachu mamy (np. Boska’s Teddies, ok. 79 zł). Wystarczy, że mama przez kilka godzin będzie trzymać misia przy sobie, a budujący go materiał wchłonie zapach jej skóry.

Obie wspomniane funkcje łączy w sobie miś firmy Prince Lionheart (ok. 150 zł). Umieszczany w przytulance głośnik może być źródłem takich dźwięków jak szum morza, bicie serca, odgłosy słyszane w łonie mamy, można również nagrać własne dźwięki. Miś posiada dodatkowo mały kocyk, który nasiąka zapachem mamy lub taty.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ