Pin It

Zbyt wcześnie urodzone maluchy potrzebują odpowiednich warunków i pomocy, aby poradzić sobie z nowymi wyzwaniami. Czas, który spędzają w inkubatorze, jest dla ich rodziców wyjątkowo trudny. Ograniczone możliwości kontaktu i widok niezliczonych rurek podłączonych do małego ciałka nieraz są źródłem łez. Fotograf Jessica Strom postanowiła podarować rodzicom odrobinę radości.

Maluchy w inkubatorach są niezwykle inspirujące. To, czemu muszą stawić czoła, niejednego dorosłego by przerosło. Dokumentowanie tych chwil jest czymś, co dla rodziców stanowić będzie już na zawsze wyjątkowy skarb”, mówi Jessica Strom.

Według Strom większość rodziców maluchów przebywających w inkubatorach nie ma po prostu czasu ani możliwości, aby robić zdjęcia swoim pociechom. Są zbyt zajęci zamartwianiem się, czy z ich dzieckiem jest wszystko w porządku.

„Takim momentom towarzyszą jedyne w swoim rodzaju emocje. Ciężko opisać je słowami, ale doskonale widoczne są na zdjęciach”, twierdzi fotograf.

Źródło: www.huffingtonpost.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ