Pin It

Pierwszy ząbek pojawia się zwykle u kilkumiesięcznych maluchów, a gdy już zagości w buzi, powoduje ogromną radość u rodziców. Czasem jednak ujawnienie się białego kiełka jest niespodziewane i zaskakujące, szczególnie gdy… tkwi w dziąśle już od momentu narodzin. Takiego szoku doznali rodzice małej Evy.

Dziewczynka przyszła na świat 8 września. Kiedy po raz pierwszy otworzyła buzię, wzbudziła ogromne zaskoczenie zarówno wśród rodziców, jak i położnych, które przyznały, że jeszcze nigdy nie spotkały się z takim przypadkiem. Noworodek urodził się bowiem z dwoma przednimi ząbkami. Dziewczynka jest zdrowa i wróciła do domu z rodzicami. Jej mama, Vicky Griffiths, zrezygnowała z karmienia piersią z obawy o ból.

Statystycznie taki przypadek zdarza się na 2-3 tysiące narodzin. Często ząbki mają zbyt słabe korzenie i są usuwane, głównie z obawy przed ich wypadnięciem i zakrztuszeniem się dziecka.

Źródło: dailymail.co.uk

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ