Pin It

Przez dziewięć miesięcy maluszek mieszka w przytulnym, ciasnym i ciepłym środowisku. Kiedy się rodzi, nagle trafia do zupełnie nieznanego otoczenia, w którym brakuje bodźców znanych z życia płodowego. Nic więc dziwnego, że noworodek protestuje, płacząc i domagając się powrotu do tego, co doskonale zna. Nieocenioną pomocą w pierwszych miesiącach życia mogą okazać się otulacze dla noworodka.

Otulanie daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa, przypomina mu warunki, w jakich rozwijał się przez kilka miesięcy. Łatwiej zasypia, jest spokojny, rzadziej dokuczają mu kolki. Przy odrobinie wprawy dziecko można otulać, używając kocyka, dużej pieluchy flanelowej czy miękkiego ręcznika. Nie zawsze jednak udaje nam się osiągnąć taki efekt, jakiego można by się spodziewać. Z pomocą zagubionym rodzicom przychodzą producenci tzw. otulaczków. Co znajdziemy w ofercie sklepów?

Otulaczki zapinane na zamek

Prawdopodobnie najbardziej popularnym tego typu produktem jest otulacz Woombie (z ang. womb, czyli macica). Otulaczek jest prosty w użyciu: wystarczy zasunąć zamek i zapiąć guzik. Wykonany jest z elastycznego, „oddychającego” materiału. Dostępny jest w kilku rozmiarach, w zależności od wieku i wagi dziecka. Rodziców zwracających uwagę na wygląd używanych gadżetów zachwyci różnorodność oferowanych wzorów i kolorów. Cena: ok. 140-150 zł.

Na podobnej zasadzie działa otulaczek oferowany przez firmę DreamGenii. Zapinany jest na zamek i wykonany z rozciągliwej, przewiewnej tkaniny. Dostępny jest jednak tylko w jednym rozmiarze, przeznaczonym dla niemowląt o wadze od 2,7 do 5,5 kg. Cena: ok. 75 zł.

Otulaczki-kieszonki

W sklepach znajdziemy także otulaczki, które swoim wyglądem przypominają kieszonkę lub śpiworek z dwoma „skrzydełkami” zapinanymi na rzepy. Otulaczek Motherhood wykonany jest z flaneli bawełnianej i przeznaczony jest dla dzieci o wadze 3-7 kg. Do wyboru mamy kilka kolorów i wzorów. Cena: ok. 39 zł.

Można zdecydować się także na otulaczek-śpiworek Kushies, którego wnętrze obszyte jest cieplejszym, „pluszowym” materiałem. Cena: ok. 150 zł.

Otulaczki-kocyki

Nieco więcej wprawy wymaga umieszczenie malucha w otulaczku przypominającym kocyk. Umiejętne owinięcie dziecka jest odrobinę bardziej skomplikowane niż podczas stosowania opisanych wyżej otulaczków, jednak dzięki specjalnemu wyprofilowaniu tkaniny zabieg ten jest łatwiejszy niż w przypadku zwykłych kocyków.

Miracle Blanket, ok. 70 zł

 

GroSwaddle, ok. 75 zł

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ