Pin It

W życiu każdego człowieka są momenty, których wspomnienie chcemy zachować już na zawsze. Jedną z pierwszych okazji, których główny bohater nie ma możliwości zapamiętać, jest chrzest. W poszukiwaniu inspiracji na pamiątki z okazji chrztu, sprawdźcie naszą listę TOP 5 najlepszych pomysłów.

Personalizowany kocyk

Przy szukaniu pamiątki warto postawić na oryginalność i jakość. Ważne jest także, by dziecko zechciało zachować wspomnienie tej uroczystości już na zawsze i by budziło w nim pozytywne, pełne ciepła uczucia. Jednym z doskonałych pomysłów jest zakup personalizowanego kocyka NAME ME, na którym uwiecznić możemy imię dziecka i datę jego narodzin lub chrztu. Na kocyku pojawić się może również pełna metryczka maluszka, z informacją ile ważył w chwili narodzin, jaki był duży. Projekt jest indywidualny, więc i treść będzie indywidualna. Warto jednak pamiętać, że na taki prezent trzeba chwilę poczekać, mniej więcej trzy tygodnie. Bawełna, nadruk i szycie – wszystkie etapy produkcji realizowane są w Polsce. Materiał ma certyfikat OEKO – TEX Standard 100, co oznacza że jest sprawdzony i bezpieczny dla dzieci. W tym sklepie możesz dowiedzieć się więcej o kocykach personalizowanych oraz je zamówić.

Unikatowa maskotka

Każde dziecko ma swoją ulubioną maskotkę, którą bawi się co najmniej kilka lat, którą zabiera do żłobka czy przedszkola, śpi z nią, towarzyszy mu przy stole i na rodzinnych wakacjach. Przytulanka jest pierwszym przyjacielem maluszka, oczywiście zaraz po rodzicach. Piękne maskotki, wykonane z wysokiej jakości materiałów, stanowić mogą niezwykły prezent, który pozostanie z dzieckiem na bardzo długo, jeśli nie na zawsze. Unikatowe projekty maskotek wykonywane są z wielką pieczołowitością, zawsze pięknie zapakowane, idealne na prezent nawet na wyjątkowe okazje. Wiele wyjątkowych pamiątek-maskotek znajdziesz w tym sklepie.

Książka dla dziecka i o dziecku

Taka książka to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie w pamięci najwcześniejszego dzieciństwa. W tym niezwykłym wydawnictwie rodzice mogą zapisywać każde osiągnięcie dziecka, notować jego postępy, robić relacje z urodzin, chrztu, pierwszych wakacji. Znajduje się tutaj miejsce na zdjęcia, notatki. W książce zapisać możemy pierwsze wypowiadane przez szkraba słowa, zwykle uroczo zniekształcone, wagę i wzrost w dniu pierwszych urodzin. Gwarantujemy, że do takiego wydawnictwa wracać będą zarówno rodzicie, jak i główni bohaterowie książki. Pamiątkowe publikacje dla chłopców i dziewcząt znajdziecie tutaj.

Szatka do chrztu

Rodzice chrzestni mają wobec dziecka zobowiązania na całe życie. Jednym z pierwszych jest zakup szatki i świecy do chrztu. Zgodnie z tradycją szatkę kupuje matka chrzestna, a świecę ojciec. Większość rodziców zachowuje szatkę i świecę na pamiątkę, dlatego też warto, by były wyjątkowe, pięknie wykonane i dedykowane maluszkowi rozpoczynającemu swoją życiową drogę. My polecamy te personalizowane, z wyhaftowanym imieniem dziecka, datą chrztu, a nawet piękną sentencją. Duży wybór szatek znajdziecie w tym sklepie.

Pamiątkowy kuferek

W dniu chrztu dziecko dostaje mnóstwo upominków i pamiątek. Aby zachować je w dobrym stanie i uchronić przed zgubieniem, wykorzystajmy inny pomysł na prezent – ozdobne pudełko. Jest to bardzo praktyczny upominek, który pozostanie z dzieckiem na długo. Na takim pudełku znaleźć się może nie tylko nazwa uroczystości, z okazji której zostało podarowane, ale też imię dziecka, data chrztu lub sentencja, którą chcemy przekazać chrześniakowi. Piękne kuferki znajdziecie tutaj.

Wartość pamiątki? Sentymentalna

Nie ma znaczenia, ile chcemy przeznaczyć na prezent dla chrześniaka. Ważne, abyśmy pamiętali, że liczy się zachowanie wspomnień. A to one budują więzi rodzinne, łączą, wzruszają. Wspomnienia kształtują też naszą tożsamość i nawet jeśli nasze dzieci nie pamiętają dnia swojego chrztu św. to my, najbliżsi, mamy możliwość zachowania dla nich tych wyjątkowych, pięknych chwil w przedmiocie, obrazie, słowie.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ