Pin It

W sklepie, szkole, na urodzinach, u dentysty i w parku – wszędzie nasze słodkie maluchy są zasypywane darmowymi gadżetami. Portal Thestir.com przyjrzał się najbardziej znienawidzonym przez mamy podarkom.

Naklejki

Koszmar każdej mamy. Dzieci przyklejają je do mebli, podłogi, naczyń i ubrań, niezależnie czy są to wizerunki kolorowych zwierzątek czy… naklejka promująca bank. Mama musi zdrapywać wstrętne logo z ulubionej szafki, a jeśli przeoczy taki gadżet na dziecięcym ubranku, po praniu pozostaje z plastikowymi skrawkami przytwierdzonymi już do każdej świeżo wypranej rzeczy.

Lizaki

Chętnie rozdaje się je w supermarketach, na festynach, a nawet w bankach. Maluch zjada dzięki temu extra dawkę cukru, jednak to nie jedyny problem z lizakami. Chwila nieuwagi i słodka, lepka kula przyczepia się do włosów, psiej sierści, tapicerki i maminych ubrań, co doprowadza rodziców do rozpaczy.

Ciastka

Pracownikom piekarni, cukierni, sklepu i kawiarni wydaje się, że robią rodzicom przyjemność, dając błagającemu o kawałek ciasta dziecku „na spróbowanie” swoje wyroby. Jednak nie jedna mama, gdy po całym dniu zakupów z dzieckiem widzi, że maluch „szaleje” pod wpływem cukru zawartego w dziesiątkach gratisowych łakoci, po cichu przeklina szczodrość ekspedientów. Byłaby o wiele bardziej wdzięczna, gdyby pracownicy sklepów z ciastkami pytali ją o zdanie, zanim wręczą dziecku darmowe żelki i czekoladki.

Balony

Cóż złego jest w balonach? Są takie kolorowe, wesołe i zabawne… Do tego łatwo pękają powodując histerię dziecka i wspaniale można nimi uderzać w głowę brata. Łatwo też odlatują na wietrze, a goniące je dzieci nie zważają na ruch uliczny. Gdy taki balon uleci ku niebu, rodzice dziecka mają gwarantowany cały dzień płaczu i żądania kolejnej takiej zabawki.

Rady

Życzliwi przechodnie, współpasażerowie i osoby przypadkowo spotkane w kolejce chętnie udzielają dziecku i jego mamie gratisowych porad. „Poproś mamusię, a na pewno kupi ci taką czekoladę”, „Powiedz mamusi, że twój kaszel powinien usłyszeć lekarz”. „Jeśli mówisz mi to za pośrednictwem mojego dziecka, nie staje się to mniej niegrzeczne„, pisze  Julie Ryan Evans z Thestir.com.

Zmywalne tatuaże

Dzieci uwielbiają przyklejać je sobie w najbardziej nieoczywistych miejscach – na czole, dłoniach czy szyi. Taki tatuaż, gdy jest już w połowie zdarty, najczęściej przypomina brud lub dziwne schorzenie skóry. A zmycie ich to prawdziwe utrapienie…

Gadżety reklamowe

Dzieci potrafią zapałać najgorętszym uczuciem do czegoś, co nie przedstawia sobą żadnej wartości. Boleją nad tym wyczuleni estetycznie rodzice, którzy chcą, by dom i jego mieszkańcy mieli do czynienia tylko z ładnymi, praktycznymi i przemyślanymi przedmiotami. Niejedna mama łapie się za głowę, widząc wracające ze spaceru dziecko oplecione smyczą z logo banku, z dyndającą przy plecaku maskotką z jogurtu i w t-shircie z napisem „Szpachlowanie to nasza pasja”. Bardzo trudno jest potem nakłonić dziecko do porzucenia tego typu gadżetów.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ