Problemy z karmieniem piersią ma 92 proc. pierworódek
Pin It

Choć korzyści płynące z karmienia piersią są doskonale znane młodym mamom, często mimo chęci, naturalne karmienie sprawia ogromne trudności, a nawet staje się niemożliwe. Jak wynika z analiz amerykańskich naukowców, różnego rodzaju problemy z karmieniem piersią dotyczą nawet 92 proc. kobiet rodzących po raz pierwszy.

Ponad 75 proc. Amerykanek decyduje się na naturalne karmienie, gdy na świecie pojawia się ich dziecko. Ale niestety już tylko połowa z nich jest zadowolona z tego, w jaki sposób i jak długo karmi, a zaledwie 13 proc. kobiet decyduje się na wyłączne karmienie piersią przez pierwsze pół roku życia maluszka.

Specjaliści z Cincinnati Children’s Hospital przeprowadzili serię rozmów z ponad pół tysiącem pierworódek: pierwszy raz na początku ciąży, a następnie po upływie 3, 7, 14, 30 i 60 dni od porodu. Blisko 92 proc. uczestniczek badania zgłaszało problemy związane z karmieniem piersią. Wątpliwości dotyczyły m.in. ilości pokarmu i bólu piersi. Okazało się również, że z karmienia naturalnego najczęściej rezygnowały te mamy, które napotykały na trudności już w trzecim i siódmym dniu po porodzie.

Wśród kobiet, które nie deklarowały żadnych problemów, dominowały te, które urodziły naturalnie, były pozytywnie nastawione do karmienia piersią i otoczone były innymi kobietami, które z powodzeniem karmiły naturalnie.

Źródło: www.babycenter.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ