Pin It

Każdy rodzic powinien sobie zdawać sprawę z faktu, iż skóra niemowląt jest niezwykle delikatna, przez co jest bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych. Sporym zagrożeniem mogą być środki czystości. Możemy zapominać o tym, ale na wypranych ubrankach często pozostają śladowe ilości detergentów, które wywołują podrażnienia, alergie skórne. Warto zatem odpowiednio przygotować się do prania dziecięcych ciuszków.

Trudne plamy, a urządzenie do ich usuwania

Na niemowlęcych ciuszkach często zetkniemy się z trudnymi do usunięcia plamami, które związane są z zżółkniętym mlekiem czy soczkami i zupkami. W wielu przypadkach ręczne pranie może się okazać niewystarczające, w związku z czym potrzebna będzie nam do tego odpowiednia pralka. Dziecięce ubranka dobrze jest prać w wyższej temperaturze, jak i również nastawiać na dodatkowe płukanie. Przy częstym zabrudzeniu ubranek, typowa pralka jest uruchamiana codziennie lub kilka razy w tygodniu. Dlatego dobrze jest posiadać model, który będzie idealny zarówno do prania dziecięcych ubranek, jak i rzeczy pozostałych domowników.

W ofercie wielu producentów zetkniemy się ze specjalnymi pralkami dla alergików, które zazwyczaj pobierają więcej wody do płukania. Urządzenia tego typu znajdziemy w ofercie najważniejszych marek na rynku. Warto przy okazji zwracać uwagę na programy dodatkowe czy też większą pojemność bębna. Wiele o tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie, powie nam poradnik – jaką pralkę kupić?

W okresie jesiennym i zimowym ogromne znaczenie może mieć dla nas posiadanie dodatkowej suszarki bębnowej. Z jej pomocą możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu, uniknąć problemu z brakiem zamiennych ciuszków, a przy tym nie będziemy musieli rozwieszać ubranek czy ich prasować. Można również zastanowić się nad pralko-suszarką, czyli urządzeniem 2w1.

Proszki i płyny specjalnie do bielizny niemowlęcej

Prowadzone od lat badania wykazały, że tradycyjne proszki czy płyny do prania nie są odpowiednie dla ubranek dla dzieci do 3. roku życia. Dlatego też możemy spotkać się ze specjalnymi środkami polecanymi dla najmłodszych. Posiadają one inny skład niż klasyczne płyny czy proszki. W ich formule nie znajdziemy bowiem enzymów, wybielaczy czy też innych dodatków, które mogą podrażnić delikatną skórę maleństwa. Takie środki są z reguły nieco droższe, lecz o wiele bezpieczniejsze dla małych dzieci. Ich zadaniem jest ochrona naturalnego pH oraz płaszczu hydrolipidowego naskórka. Bardzo ważne jest to, że można je wykorzystywać także do prania ręcznego. Środki do prania ubrań dla dzieci i niemowląt znajdziemy tutaj.

Jeśli decydujemy się na zakup specjalnego środka do prania ubranek niemowlęcych, za każdym razem sprawdzajmy, czy spełnia on wszelkie atesty, jest przebadany przez pediatrów, dermatologów i alergologów. Konkretny produkt powinien mieć rekomendacje wystawioną przez Państwowy Zakład Higieny, Instytut Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka.

Domowe sposoby usuwania plam

Wysokiej jakości środki do prania dziecięcych ubranek powinny sobie bez problemu poradzić z większością plam i zabrudzeń. Jednak ich skuteczność możemy zawsze zwiększyć poprzez wykorzystywanie domowych i sprawdzonych sposobów. Oto kilka ciekawych porad:

• Plamy z marchewki oraz pomidorów dobrze jest na świeżo zaprać mydłem. Ponadto na noc możemy namoczyć ubranka w płatkach mydlanych.
• Świeże plamy z kupki warto zaprać mydłem dla niemowląt lub zwykłym szarym, a następnie wrzucić bieliznę do pralki.
• Zabrudzenia z czerwonych owoców możemy posypać solą i po kilku minutach spłukać gorącą wodą, a następnie wyprać.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ