rozwijające zabawy dla neimowlaka
Pin It

Jeśli wydaje Ci się, że dziecko do trzeciego miesiąca życia nie jest zdolne do zabawy, to warto w tym momencie spojrzeć choćby na własne… palce. Rozwijające zabawy dla niemowlaka są nie tylko proste i przyjemne, ale mają także bardzo dobry wpływ na jego słuch, wzrok oraz motorykę ciała. Trzeba tylko wiedzieć jak się bawić!

Mały teatrzyk

Domowy teatrzyk można zorganizować w bardzo prosty sposób. Do tej zabawy wystarczy założyć na palec wskazujący małą pacynkę i kilka razy wypowiedzieć imię malca. W czasie poruszania pacynką należy obserwować, czy wzrok dziecka podąża za zabawką. Dla urozmaicenia zabawy, mama i tata mogą również skorzystać z bogatej oferty producentów, którzy zadbali o to, aby już od pierwszych dni życia dzieciom nie brakowało rozrywki oraz dobrych bodźców do rozwoju. Zabawa z pacynką pozwala na rozwijanie umiejętności obserwowania u jeszcze bardzo małego dziecka. Na rynku dostępnych jest również bardzo wiele kukiełek, które skacząc na sznurkach rozwijają spostrzegawczość dziecka.

Kolorowe korale

Fakt, świadczący o tym, czy nasze trzymiesięczne dziecko nie będzie miało w przyszłości problemu z rozróżnianiem kolorów warto weryfikować jak najwcześniej. Do zabawy „w kolory” można wykorzystać bardzo dużo sytuacji. Idealną jest na przykład pora karmienia. W momencie przystawienia dziecka do piersi, warto założyć na szyją korale w o wyrazistych kolorach. Maluch powinien z chęcią sięgać po kolorowe kulki. Oglądając kolory i jednocześnie słuchając głosu mamy, maluch powinien wyciszyć się i uspokoić w czasie karmienia.

Piszczący miś

Kilkumiesięczny maluch nie zdaje sobie sprawy, że pewne rzeczy mogą dziać się na skutek jego ruchów. To zupełnie naturalne. Od pierwszych miesięcy życia warto uczyć dziecko jego własnego ciała. Oczywiście najlepiej, jeśli nauka będzie się obywać poprzez zabawę. Wystarczy usiąść wygodnie z dzieckiem na kolanach. W zabawie powinna brać również udział piszcząca zabawka. Za pierwszym razem, to mama powinna pokazać dziecku w jaki sposób ścisnąć zabawkę, aby wydała z siebie dźwięk. Po tej „demonstracji” należy włożyć maluchowi zabawkę do rączki. Dziecko z pewnością będzie zaskoczone, że za  sprawą jego rączki doszło do uruchomienia piszczałki.  Takiego typu proste zabawy, w pierwszym okresie życia pomagają maluchowi w poznawaniu własnego ciała. Nawet jeśli dziecko na początku może czuć się przestraszone, to po kilku próbach będzie chciało z wielką ochotą rozwijać swoje zdolności manualne.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ