Pin It

Jedna ze szwedzkich firm wymyśliła ostatnio zamiennik łóżeczka, maty, nosidełka i transportera turystycznego w jednym. Sleepyhead imituje… środowisko, jakie dziecko zna z brzucha mamy.

Łóżeczko jest lekkie i ma miękkie ścianki, podobne do wałków. Dziecko przez pierwsze miesiące życia nie będzie w stanie samodzielnie go opuścić – i o to chodzi! Jednocześnie takie legowisko jest bezpieczne i bardzo wygodne, dzięki czemu zaczyna podbijać serca mam i ich dzieci nie tylko w Szwecji. Zaprojektowano je tak, by maluch był blisko mamy i czuł się tak, jak w jej brzuchu. To sprawia, że w sytuacji wymuszonej rozłąki z rodzicami może imitować ich bliskość lepiej, niż łóżeczka o kanciastych krawędziach, w którym dziecko jest odseparowane od otoczenia. Miękkie ścianki można składać – wtedy zamienia się w lekką i poręczną matę, którą łatwo można transportować np. samochodem czy w torbie. W tej formie może służyć za wkładkę do łóżeczka, zabezpieczenie dziecka, gdy śpi ono w łóżku z rodzicami, a później również za matę do zabawy. Po rozłożeniu zamienia się w łóżeczko zwykłe lub turystyczne. Dziecko ma z niego doskonały kontakt wzrokowy z otoczeniem, a jednocześnie jest zabezpieczone przed upadkiem.

Sleepyhead spodoba się zwolennikom ekologicznego macierzyństwa – można prać je ręcznie lub w pralce i jest stosunkowo tani – kosztuje kilkaset złotych. Możemy kupić go w internetowych sklepach dla dzieci.

fot. www.sleepyheadwebshop.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ