Dzień Dziecka
Pin It

Dzieci czekają na ten dzień z utęsknieniem. To przecież fantastyczna okazja, by spędzić długie i szczęśliwe chwile z rodzicami, przeżyć nową przygodę, odkryć kolejne tajemnice. Rodzice często zastanawiają się, jak sprawić, by Dzień Dziecka był atrakcyjny, czym obdarować malucha, by sprawić mu prawdziwą przyjemność. Polecamy sprawdzone prezenty na Dzień Dziecka, które na pewno będą miłą niespodzianką.

Dla maluchów i starszaków

To idealny prezent dla każdej małej dziewczynki – doskonale wykończona, miękka i bezpieczna (nawet dla niemowląt) przytulanka w pięknych, pastelowych kolorach. Perle wyróżnia się kształtem, unikalną stylizacją, miękkimi tkaninami i eleganckim opakowaniem. Jej rozmiar jest dopasowany do małych rączek, a trwałość skutkuje przyjaźnią na wiele lat. Perle ma również przyjaciółki: Rose, Fleur, Azure. Wszystkie wyprodukowane przez francuską firmę Kaloo.

Jedna z najzabawniejszych książek w historii literatury dziecięcej, pełna radości i absolutnie nieulegająca niszczącemu działaniu czasu. „Rekreacje Mikołajka” to pełna humoru opowieść o przyjaźni, relacjach w domu i szkole, ucząca dystansu do siebie oraz zrozumienia dla tych, którzy są obok nas. Polecana bez względu na wiek obdarowywanego, do rodzinnego czytania i zaśmiewania się do łez. Dostępna tutaj.

Nie da się ukryć, małe dzieci kochają magnesy, klocki, naklejki. Możliwość zmiany wizerunku, przemiany królika w ptaszka, a baletnicy w pokojówkę wyzwala wyobraźnię, rozwija motorykę małą, pomaga uczyć się kształtów, kolorów, zawodów, nazw zwierząt czy przedmiotów. To fascynujące połączenie zabawy z nauką.

1 – magnetyczna układanka, drewniana; 2 – magnetyczne klocki 3D; 3 – zabawka Pan Łoś

Dzieci lubią przenosić do swojego świata „dorosłe” sytuacje i zwyczaje, lubią naśladować. W ten sposób uczą się, zdobywają nowe umiejętności i oswajają sobie kwestie, które nie zawsze rozumieją, a które budzą wielką ciekawość i emocje. Pozwólmy starszakom bawić się w dorosłych, niech wykorzystają możliwości swojej wyobraźni i uczą się przez odwzorowywanie naszych zachowań.

1 – zestaw „mały lekarz”; 2 – zabawkowy odkurzacz Henry; 3 – domek dla lalek

Dla sportowców i fanów zabaw plenerowych 

Zabawa na dworze to nie tylko obowiązkowy element dnia każdego dnia. To także okazja do budowania odporności, rozwijania równowagi, wzmacniania układu mięśniowo-szkieletowego oraz wspierania zachowań społecznych. Warto więc od małego uczyć dziecko, że zabawa na placu zabaw jest przyjemnością i starać się uatrakcyjniać podwórkowe rozrywki.

1 – drewniany rowerek; 2 – zestaw do gry w golfa; 3 – rowerek biegowy 3 w 1; 4 – zestaw do gry w kręgle

Sprawdź jeszcze: Prezenty na Dzień Dziecka, których nie kupisz w supermarkecie

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ