Pin It

Po urodzeniu dziecka czasem trudno znaleźć odpowiednią ilość czasu na sport. Wielu powie, że już sama opieka nad małym dzieckiem to spory wysiłek fizyczny. Można poszukać jednak kilku innych sposobów na to, jak wprowadzić do życia większą aktywność, nie rezygnując i nie ograniczając spędzania czasu z dzieckiem. Takim rozwiązaniem może być wózek do biegania.

Joggery to wózki specjalnie dostosowane do uprawiania sportu. Nie dotyczy to tylko biegania, ale także np. szybszego marszu czy jazdy na rolkach. Dzięki nim rodzic może zamienić spacer na nieco szybszą formę, a i dziecko będzie jednocześnie korzystało ze świeżego powietrza. Łatwo joggery rozpoznać – charakteryzują się m.in. trzema dużymi kołami czy konstrukcją, która stabilizuje wózek przy większej prędkości.

Może się wydawać, że jest to dość nowy trend na rynku wózków. Prawda jest jednak taka, że joggery rozpoczęły swoją karierę w roku 1984. Stało się to z inicjatywy ich twórcy – dziennikarza Phila Baechlera. Chciał połączyć właśnie bieganie ze spędzaniem czasu ze swoim małym synkiem. Szybko się zorientował, że tradycyjny wózek nie spełnia odpowiednich wymagań do takiego uprawiania sportu i rozpoczął prace nad stworzeniem pierwszego joggera.

Wykorzystanie wózka do biegania, marszu lub jeżdżenia na rolkach może pozwolić na szybszy powrót do formy sprzed ciąży, zwiększenie aktywności ruchowej, a niektórzy twierdzą nawet, że i na zaszczepienie dziecku miłości do sportu już od najmłodszych lat.

Przed zakupem takiego wózka warto się jednak zastanowić, w jakim stopniu będziemy z niego korzystać. Najbardziej może się on przydać rodzicom, którzy już wcześniej biegali, a nie mają np. z kim zostawić dziecka na czas treningu. Po pierwszych kilku próbach można się przyzwyczaić do takiej formy i już regularnie trenować. Zdarzają się przypadki, kiedy rodzice startują nawet w zawodach biegowych, biorąc ze sobą dziecko w odpowiednio przystosowanym do tego wózku. Decydując się już na zakup, należy jednak sprawdzić, czy jest to rzeczywiście sprzęt odpowiednio dostosowany do uprawiania sportu, czy może jest to wózek, który po prostu ciekawie wygląda.

Jeśli jednak ma to być nasz początek przygody z bieganiem, warto zakup joggera jeszcze raz przemyśleć. Jego koszt jest często wyższy od klasycznego wózka. Może się za to okazać, że po kilku biegach po prostu nie spodoba nam się taka forma treningu i jogger nie będzie w pełni wykorzystywany. Najlepiej, jeśli uda się znaleźć możliwość przetestowania takiego sprzętu, np. u znajomych, czy rzeczywiście jest to wózek właśnie dla nas.

Źródło: www.babyjogger.com


Szukasz wygodnego stroju do biegania? TUTAJ znajdziesz wiele propozycji w rozsądnych cenach.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ