zabawki do kąpieli
Pin It

Większość dzieci nie przepada za kąpielą. Dlaczego? Zwykle głównym powodem jest… nuda. Bo jak tu się dobrze bawić, gdy mama szoruje głowę szamponem, a wokół nic tylko woda. A może by tak zawalczyć z monotonią, kupując zabawki kąpielowe? Sprawdź, jakie zabawki do kąpieli dla niemowląt są dostępne na rynku.

Kolorowe kaczuszki

Już dawno minęły czasy, kiedy to jedyną dostępną zabawką do kąpieli była żółta, gumowa kaczuszka, smętnie snująca się po powierzchni wody. Teraz kaczuszki zachwycają kolorami, które nawet mogą się zmieniać po zanurzeniu w ciepłej wodzie (np. kaczuszki ze sklepu eksperymentuj.pl , ok. 24 zł).

big_E19749_800

Alternatywą dla kaczuszki mogą być zwierzątka, np. krokodyl, homar, rybka, które po nakręceniu samodzielnie pływają (np. Alex Toys, ok. 20 zł).

10707316362905p
Brudne autko

Ale po co mam się kąpać?”, słyszy niejedna mama. W takiej sytuacji warto kupić zestaw „brudnych” świnek, piesków lub samochodzików, z których plamy znikają pod wpływem wody (np. Alex Toys, ok. 30-35 zł). Kiedy zwierzątko lub autko wyschnie, zabrudzenia wracają, a więc ponownie trzeba udać się do kąpieli.

Piankowe „puzzle”

Maluch zapomni o nudzie, gdy podczas kąpieli będzie mógł bawić się piankowymi „puzzlami”. Mogą mieć kształt wodnych stworzeń, literek czy bajkowych postaci (np. Alex Toys, ok. 35-45 zł). Namoczona w wodzie kolorowa naklejka przywiera do glazury czy ścian wanny, a po skończonej kąpieli z łatwością można ją zdjąć.

Kredki

Jeszcze więcej frajdy sprawi dziecku możliwość… rysowania podczas kąpieli. Dla małych artystów przeznaczone są kolorowe kredki, którymi malować można po wannie, glazurze, a nawet… po własnym ciele, wcześniej jednak należy wykonać test uczuleniowy (np. Alex Toys, ok. 15 zł). Po zakończonej zabawie malunki można zmyć.

kredki do kąpieli

Cymbałki i bębenki

Jeśli nasza pociecha nie wykazuje talentów malarskich, lecz zdecydowanie bardziej woli dać upust swojej muzykalności, dobrym pomysłem może być zakup cymbałków lub bębenków, które unoszą się na powierzchni wody (np. Alex Toys, ok. 65 zł). Do instrumentu dołączone są wodoodporne kartki z nutami. cymbałki

Zabawki edukacyjne

Czas kąpieli można wykorzystać na rozwijanie zdolności manualnych dziecka. Idealnie nadają się do tego zabawy, które polegają na dopasowywaniu do siebie elementów (np. sorter Skip Hop, ok. 115 zł), łączeniu ich w większą całość (bańki do kąpieli Boon, ok. 80 zł) czy na wyławianiu pływających zwierzątek za pomocą siatki (np. Sassy, ok. 20 zł).   Skip-Hop-Sort-and-Spin-Fishbowl-Sorter-Bath-Toy-0-1

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ