Pin It
Hej, tu Lidia:)

Zachariasz ma 18 tygodni i zrobił się bardzo ruchliwy. Jego ruchy są jeszcze często nieskoordynowane, ale już przewraca się na plecy, na brzuch i właściwie nie można go spuścić z oczu. A jak bawi się twoje dziecko? Zauważyłaś, że szczególnie lubi którąś aktywność fizyczną? Zac uwielbia leżeć na brzuchu. To akurat dobrze, bo przysłuży się to jego bioderkom, pomoże przy wzdęciach, wzmocni mięśnie karku. Oprócz tego zaczął głośno krzyczeć. Myślę, że zaczynają go boleć dziąsła. Czy to nie za wcześnie na ząbkowanie?

A Zachariasz…:

Witajcie. Podoba mi się ta umiejętność wydawania różnych dźwięków. Wydaje mi się, że moja mama czasem nie do końca wie co mam na myśli, ale pracujemy nad porozumiewaniem się. Czasem muszę nawet krzyknąć, żeby zwrócić jej uwagę na coś konkretnego. Wydaje mi się, że świetnie mi to krzyczenie wychodzi, więc zdarza mi się zapomnieć i pokrzykuję sobie na przykład leżąc na brzuchu z głową w poduszce. Mam wtedy przybiega i mnie szybko przewraca na plecy. No cóż, jeśli to dla niej dobra zabawa, niech jej będzie ☺

Jeśli chcecie wiedzieć, co słychać u innych bardzo fajnych mam i ich dzieci, wejdźcie na BLOG Siostry Ani: http://blog.siostraania.pl/

Piszą tam dla Was między innymi:

Magda Wołąsewicz, mama dwóch uroczych chłopców i założycielka serwisu Siostra Ania:
http://blog.siostraania.pl/tag/magda-wolasewicz/
Matka Sanepid, czyli Aleksandra Michalak:
http://blog.siostraania.pl/tag/matka-sanepid/
czy Agnieszka Maciąg – znana modelka i autorka książek, Twarzy naszej Kampanii Społecznej Po Prostu Położna (http://www.poprostupolozna.pl/), mama dorosłego już Michała i 20 lat młodszej od niego Helenki ☺.

 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ